Hakkımızda

Profil

AnkaMEP; yapı teknolojisi mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat mühendisliği (MEP) konularında tasarım ve danışmanlık hizmetleri veren bir mühendislik firmasıdır.

Firmamız; sürdürülebilirlik, verimlilik, enerji ekonomisi gibi günümüz bina teknolojisi için önemli kavramları doğrudan etkileyen “MEP Servisleri” için tasarım sorumluluğunu kendi organizasyonu ile tek çatı altında üstlenmektedir.

Bu felsefe ile 2009 yılında yola çıkan firmamız; kısa bir süre içerisinde yıllık iş hacmini 1 milyon metrekare üzerine çıkartmış, ulusal ve uluslararası büyük ölçekli projelerde bulunarak yılları aşan iş takvimlerini programlayabilme tecrübesi edinmiştir.

Özellikle yüksek yapılar, karma kullanım projeleri, ofis, konut ve otel binaları firmamızın uzmanlaştığı yapı türleridir.

Firmamız İstanbul merkezli olup Beyoğlu ilçesinde yer alan ofisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Mühendislik Etiği

Bağımsız bir tasarım ve müşavirlik ofisi olarak önceliğimiz mühendislik ilkelerinin ve mühendislik etiğinin temel alınmasıdır. Her çalışanımız bu ilkenin gereği olarak salt mühendislik anlayışı ile hareket etmektedir. Her disiplin için güncel standart ve literatürler esas alınarak tasarım kriterlerimiz deneyimlenmiş bilimsel verilere dayandırılmaktadır.

Sürdürülebilirlik

Mühendislik ve tasarım çalışmalarımızla beraber sosyal ilişkilerimiz için daimi olma becerisi temel aldığımız hedeftir.

Mühendislik Ekonomisi

Tüm tasarım yaklaşımlarımız; çağımızın teknolojik verilerini kullanarak, enerji verimliliği ve optimum geri ödeme sürelerini temin edecek esaslara dayandırılmaktadır.

Doğru Çalışan Bina

Tasarım çalışmalarımızın temel hedefi doğru çalışan bina elde etmektir. Bu kavram başta can güvenliği olmak üzere; sağlık, konfora dayalı üst düzey yaşam kalitesi, doğru mühendislik tasarımı ve mühendislik ekonomisi temel kriterlerini kapsar. Firmamızın temel başarı felsefesi doğru çalışan binalar elde etmektir.

Tasarım Hizmetleri

MEP tasarım ofisi olarak, yapı bilgi modelinin (BIM) önemli bir parçası olan mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat sistemleri için bütünleşik tasarım ve çizim çalışmaları bir koordinasyon çatısı altında sunulmaktadır. Bu sayede MEP ihtiyaçların projeye entegrasyonu süperpoze koordine edilmiş şekilde paylaşılmaktadır. Firmamız MEP Servisler kapsamında verilen tüm alt disiplinler için sistem tasarımı ve uygulama proje hazırlama hizmeti sunmaktadır. Hazırlanan proje paketi aynı zamanda teknik dokümanlar, keşif listeleri ve teknik şartnameleri içermekte olup işin ihale edilebilmesine yönelik gerekli tüm dokümantasyonu içermektedir.

Müşavirlik Hizmetleri

İştigal konumuz olan tüm MEP disiplinler için inşaat uygulama süreci müşavirlik hizmetleri bir diğer faaliyet konumuzdur. Bu kapsamda; imalat uygunluk kontrolleri, shop drawing ve as-built proje onayları, RFI cevaplama, geçici kabul nezareti ve teknik danışmanlık hizmetleri yer almaktadır.

image alt